Strona główna Aktualności Spotkanie Ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego z Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”...

Spotkanie Ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego z Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 4 lipca 2018 roku

1929

W dniu 4 lipca 2018 roku odbyło się spotkanie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego z Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”.

Podczas spotkania poruszono najważniejsze sprawy związane z obecną sytuacją w rolnictwie i dokonano jej analizy a także omówiono sprawy związane z najważniejszymi i koniecznymi do wprowadzenia rozwiązaniami systemowymi dla polskiego rolnictwa.

Minister Ardanowski przedstawił ocenę najważniejszych zagrożeń i problemów stojących przed rolnictwem oraz zaprezentował  konieczne do podjęcia w najbliższym czasie działania w celu poprawy sytuacji w rolnictwie a także działania w dłuższej perspektywie .

Minister wyraził także chęć konstruktywnej i partnerskiej  współpracy ze Związkiem, a Prezydium zadeklarowało poparcie dla działań ministra na rzecz polskiej wsi i rolnictwa oraz naprawy sytuacji na polskiej wsi, które będą uwzględniały głos Związku i będą zgodne z jego programem.

Minister podkreślił także, że NSZZ RI „Solidarność” jest pierwszą organizacją rolniczą, z którą się spotyka, co świadczy o roli i znaczeniu Związku jako partnera na rzecz kreowania polityki rolnej państwa i rządu.

SONY DSC

Poprzedni artykułPosiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 26 czerwca 2018 roku
Następny artykułSpotkanie z przedstawicielami Europejskiego Trybunału Obrachunkowego