Strona główna Aktualności Spotkanie Komitetu Protestacyjnego rolników z terenów objętych ASF z ministrem rolnictwa Krzysztofem...

Spotkanie Komitetu Protestacyjnego rolników z terenów objętych ASF z ministrem rolnictwa Krzysztofem Jurgielem

W dniu 4 kwietnia 2018 roku odbyło się spotkanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela z reprezentantami Komitetu Protestacyjnego rolników z terenów objętych ASF, na którego czele stoi ks. kanonik Stanisław Chodźko – duszpasterz rolników diecezji siedleckiej. Komitet zrzesza rolników ze stref objętych ASF z województw mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. W spotkaniu uczestniczyli także Sekretarz Stanu Zbigniew Babalski, Podsekretarz Stanu Rafał Romanowski, Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk, Dyrektor PIWet PIB w Puławach Krzysztof Niemczuk. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele NSZZ RI „Solidarność” : Członek Prezydium Hanna Galicz, p.o. Przewodniczącego Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” Marek Boruc oraz dyrektor Biura Rady Krajowej Grzegorz Cymiński.

Podczas spotkania omówiono postulaty, których realizacji domaga się Komitet Protestacyjny w związku z sytuacją związaną z ASF, w tym przede wszystkim bezwarunkowej wypłaty odszkodowań poszkodowanym rolnikom, którym wybito stada trzody chlewnej.

W wyniku spotkania ustalono, że w dniu 13 kwietnia 2018 roku odbędzie się kolejne spotkanie stron na którym, jak zadeklarował minister Krzysztof Jurgiel, zostaną przedstawione konkretne propozycje możliwych rozwiązań w kwestiach poruszanych przez rolników.

Poprzedni artykułŻyczenia wielkanocne 2018
Następny artykułNSZZ RI „Solidarność” ws. strategii dla rozwoju rolnictwa ekologicznego w Polsce