Strona główna Nowości Nowości Spór pomiędzy Ministrem Rolnictwa a weterynarzami

Spór pomiędzy Ministrem Rolnictwa a weterynarzami

679
0

Spotkanie przedstawicieli Krajowej Rady Lekarsko – Weterynaryjnej oraz związków i organizacji reprezentujących lekarzy weterynarii z Markiem Sawickim nie przyniosło oczekiwanego rezultatu.. Środowiska weterynaryjne nadal są przeciwne pomysłowi włączenia Inspekcji Weterynaryjnej w struktury Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii. Podczas spotkania okazało się, że spór jest bezprzedmiotowy. Nie istnieje żaden konkretny projekt ustawy dotyczący powołania Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii w resorcie rolnictwa. Pomysł utworzenia nowej struktury jest źródłem nieustannego konfliktu. Ponadto temat zaistniał też w raporcie o działaniach MRiRW przygotowanym z okazji 100 dni nowego rządu.

W dokumencie ministerstwo informuje że: „Proponuje się połączenie Inspekcji Weterynaryjnej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz części Państwowej Inspekcji Sanitarnej odpowiedzialnej za higienę i bezpieczeństwo żywności w jedną Państwową Inspekcję Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii.” Zadziwiającym jest fakt, iż lekarze weterynarii dowiadują się podczas spotkania o braku projektu ustawy. Rzekomo ma on być przygotowany za ok. 2-3 miesiące. 

Poprzedni artykułMarsz w obronie pszczół
Następny artykułWysłuchanie publiczne w sprawie ustawy o nasiennictwie
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj