Strona główna Nowości Nowości Spółki wodne pod gminę

Spółki wodne pod gminę

715
0

Trwają prace nad zmianą ustawy Prawo wodne. Zmiany przepisów zakładają, że starostowie stracą nadzór nad spółkami wodnymi, a nabędą go wójtowie (burmistrzowie i prezydenci miast).


To oni będą odpowiadali za utrzymanie urządzeń melioracji wodnych szczegółowych, np. rowów, ścieków wodnych wraz z ze związanymi z nimi funkcjonalnie budowlami, które do tej pory utrzymywały spółki. Nowe obowiązki będą realizowane jako zadania własne gminy, zaś finansowane będą z obowiązkowych składek i opłat wnoszonych przez właścicieli gruntów, na których znajdują się te urządzenie, lub którzy dzięki nim odnoszą korzyści.

Gminy będą miały prawo zlecać wykonywanie prac melioracyjnych wybranym przez siebie podmiotom, w tym spółkom wodnym. Założenia projektu zmiany ustawy Prawo wodne są w trakcie konsultacji. Wkrótce zajmie się nim Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Poprzedni artykułCopa-Cogeca z zadowoleniem przyjęła wnioski ministrów rolnictwa UE dot. Nowej Strategii Leśnej UE
Następny artykułUchwała Rady Krajowej NSZZ RI "Solidarność" w sprawie poparcia kandydatów PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj