Strona główna Aktualności Solidarność RI poparła Manifestację Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”

Blisko 10 tys. związkowców z NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania manifestowało 28 kwietnia br. swoje niezadowolenie z polityki oświatowej Rządu RP. Manifestacja rozpoczęła się o godzinie 12.00 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, następnie Związkowcy udali się przed Sejm RP. Protest zakończył się około godziny 15.00.

W protest czynnie włączyli się członkowie NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” dyżurujący na rolniczym miasteczku. Podczas demonstracji przed KPRM głos zabrał Przewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” Jerzy Chróścikowski, który zaznaczył, że manifestacja kolejnej grupy zawodowej jest dowodem na to, że potrzebne są rozwiązania systemowe w różnych dziedzinach gospodarki. Podkreślił również, że rolnicy protestują przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów już 69 dni, ponieważ nadal nie ma woli Rządu na rozpoczęcie dialogu.

Następnie delegacja KSOiW NSZZ „S” udała się do Kancelarii Premiera, aby wręczyć petycję Pani premier Ewie Kopacz. Jednak Pani Premier po raz  kolejny nie wyszła do Związkowców. Petycję odebrała w korytarzu urzędniczka Gabinetu Pani Premier. Do protestujących wyszła minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska Jej słowa do protestujących były przerywane okrzykami i gwizdami, ponieważ znów tłumaczyła, że nie ma środków na żądane podwyżki.

Poprzedni artykułPowiedz do kowala a odezwą się szczypce – czyli komentarz dotyczący odpowiedzi Ministra Sawickiego na List Otwarty NSZZ RI „Solidarność” kierowany do Premier Ewy Kopacz
Następny artykułStanowisko Sejmiku Województwa Lubelskiego ws. trudnej sytuacji w rolnictwie