Strona główna Nowości Nowości Skup mleka IV-VIII 2012 r.

Skup mleka IV-VIII 2012 r.

632
0

Według danych ARR dotyczących ilości mleka dostarczonego przez dostawców hurtowych do podmiotów skupujących w sierpniu br. dostawy mleka wyniosły 853 mln kg. Jest to o 1,7% mniej niż w lipcu i o 2,1% więcej niż w sierpniu 2011 r.

W skupie mleka w okresie od kwietnia do sierpnia 2012 r., wielkość skupu wyniosła ok. 4,3 mld kg.  Jest zatem o ok. 7% wyższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku kwotowego. Możliwe jest ryzyko przekroczenia przez Polskę krajowej kwoty dostaw w roku kwotowym 2012/2013. W konsekwencji dostawcy, którzy przekraczają indywidualne kwoty mleczne powinni brać pod uwagę ewentualną konieczność uiszczenia opłaty po rozliczeniu bieżącego roku kwotowego.

 

źródło: MRiRW

Poprzedni artykułOdpowiedź Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczące uchwał Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ z dnia 1.09.2012 r.
Następny artykułKurs euro do obliczania wysokości płatności bezpośrednich za 2012 r.
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj