Strona główna Aktualności Skradziono tablicę upamiętniającą protest rolników w „zielonym miasteczku” przed Kancelarią Premiera!

Skradziono tablicę upamiętniającą protest rolników w „zielonym miasteczku” przed Kancelarią Premiera!

719
0
Skradziono tablicę upamiętniającą protest rolników w „zielonym miasteczku” przed Kancelarią Premiera!

27 czerwca br., po 129 dniach trwania protestu w „zielonym miasteczku” przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów została wkopana tablica, upamiętniająca poświęcenie rolników, którzy przez ponad cztery miesiące nieprzerwanie protestowali na Alejach Ujazdowskich w oczekiwaniu na rozpoczęcie dialogu i wprowadzenie rozwiązań systemowych mających na celu poprawę sytuacji polskiego rolnictwa.

Na tablicy widniał napis: W tym miejscu przez 129 dni  trwał protest NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w obronie polskiej ziemi i lasów  19 luty – 27 czerwca 2015.

W niedzielę, 12 lipca otrzymaliśmy informację, że tablica zniknęła… Dlatego też sprawa szybko została zgłoszona na policję.

„Wydawało się nam, że taka tablica nie będzie nikomu przeszkadzać, a okazało się, że w tym dniu zniknęła. Jak może zniknąć coś, co jest tylko i wyłącznie własnością rolników, którzy ją tam zostawili. To było dla nas szokiem. Jak można podnieść rękę na coś, co można nazwać świętością, uczczeniem tych ludzi, którzy cztery miesiące trwali w tym miasteczku, walczyli i w pewnym sensie jakiś tam element sukcesu osiągnęli, nie do końca tego, czego oczekiwali. Mam nadzieję, że to nie jest działanie władzy, która nie może znieść takiego znaku patrząc na niego w tym miasteczku” stwierdził Jerzy Chróścikowski, Przewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarności”.

Mamy wielką nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni i tablica zostanie odnaleziona.

Apelujemy o pomoc do osób, które widziały lub mają informacje (zdjęcia, filmy) dot. zniknięcia tablicy. Prosimy o kontakt tel. 22 622 33 45, biuro@solidarnoscri.pl

https://www.youtube.com/watch?v=gNpZsWSV3Do

Poprzedni artykułCopa i Cogeca przestrzegają ministrów rolnictwa UE, że sytuacja w sektorze mleka i wieprzowiny jest bardzo niepokojąca i domagają się podjęcia działań
Następny artykułAPEL O POMOC W ODNALEZIENIU TABLICY!
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj