Strona główna Nowości Nowości Rozmowy rolników z ministrem NIE ODBYŁY SIĘ

Rozmowy rolników z ministrem NIE ODBYŁY SIĘ

599
0

14 grudnia br. minister rolnictwa i rozwoju wsi miał zaprezentować przedstawicielom rolników województwa zachodniopomorskiego wyniki prac zespołu ekspertów, który dokonał analizy możliwości wyeliminowania podstawiania osób na przetargach prowadzonych przez ANR. Takie ustalenia podjęto, podczas wizyty ministra Kalemby w Szczecinie 8 grudnia br. Spotkanie zostało przesunięte na poniedziałek tj. 17 grudnia br., ale NIE DOSZŁO do skutku, ponieważ minister nie zrealizowałwcześniejszych obietnic.

W ubiegłą sobotę podczas spotkania z przedstawicielami protestujących rolników w Szczecinie, minister zapowiedział przygotowanie propozycji rozwiązań prawnych i organizacyjnych dotyczących eliminowania nieprawidłowości polegających przede wszystkim na występowaniu tzw. słupów w przetargach na sprzedaż ziemi z zasobów Agencji Nieruchomości Skarbu Państwa.

W wyniku ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, która została uchwalona 16 września 2011 r. do przetargów ograniczonych, na powiększenie gospodarstw rodzinnych, przeznaczonych zostało ponad 80 tys. ha użytków rolnych, z tego najwięcej, bo aż ponad 16,5 tys. ha w województwie zachodniopomorskim. W ub. roku było ich ok 700., a w tym będzie około 4. tys.

Poprzedni artykułKolejne dni protestu rolników w Szczecinie
Następny artykułRolnicy nie dają za wygraną – 2 tydzień protestu w Szczecinie
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj