Strona główna Aktualności Rondo Solidarności Rolników Indywidualnych

Rondo Solidarności Rolników Indywidualnych

959
0

11 września br. odbyły się Kujawsko-Pomorskie obchody 42. rocznicy powstania niezależnego ruchu chłopskiego. Podczas uroczystości nadano nazwę „Solidarności Rolników Indywidualnych” rondu na drodze krajowej nr 15 w Brzeźnie. To jeden z najważniejszych węzłów drogowych w województwie kujawsko-pomorskim.

Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele świętego Mikołaja w Gronowie, której przewodniczył toruński biskup senior Andrzej Suski. W obchodach uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył pamiątkowy medal, wybity z okazji stulecia powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski, organizatorowi uroczystości Panu Michałowi Grabiance, przewodniczącemu, powstałej w ubiegłym roku, rady ds. upamiętniania działalności NSZZ RI „Solidarność” przy marszałku województwa i członkowi Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych przy wojewodzie kujawsko-pomorskim.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył również odznaczenia państwowe osobom zaangażowanym w działalność Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” .

Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” w liście okolicznościowym wystosowanym do organizatorów podkreśliła, że Nadanie nazwy rondu „Solidarności Rolników Indywidualnych” w Gronowie jest  symbolicznym uhonorowaniem postawy i zaangażowania działaczy NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, którzy od niemal 40 lat. nieprzerwanie działają na rzecz rolników indywidualnych i polskiej wsi, w obronie interesów rolników indywidualnych i polskich gospodarstw rodzinnych. Dziedzictwo zmagań o wolną i suwerenną Polskę to ważny elementem naszej narodowej tożsamości. Upamiętnianie oraz kontynuacja działalności członków NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” za ich lata pracy i wytrwałości w służbie dla dobra polskiego rolnictwa, jest więc naszym obowiązkiem oraz wyrazem uznania.

Poprzedni artykułStanowisko Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w sprawie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw
Następny artykułPrzewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” Poseł Teresa Hałas zawieszona w prawach członka PiS za głosowanie przeciwko „piątce dla zwierząt”
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj