Strona główna Aktualności Rolnicy – uwaga na oszustów!

Rolnicy – uwaga na oszustów!

563
0

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa otrzymała niepokojące informacje o tym, ze do rolników z różnych regionów Polski docierają pisma opatrzone logotypem łudząco podobnym do logotypu ARiMR. W korespondencji tej anonimowy autor zachęca do wpłacania pieniędzy na wskazany numer konta bankowego. Oszust tym samym przekonuje do tego, że wpłata jest niezbędna do otrzymania dopłat bezpośrednich. List reklamuje jako ,,zaproszenie”, które jest „najkrótszą drogą do otrzymania dotacji bezpośredniej”.  Następnie wskazuje, że skorzystanie z tej propozycji jest zapewnieniem sobie przez rolnika „spokoju, relaksu i beztroskiego snu” i dołącza blankiet przekazu pocztowego z sumą do wpłaty 246 zł., z tytułem przelewu: „opłata za wniosek”.

{youtube}K9zBLwlVXyU&feature{/youtube}

Anonimowy autor nie precyzuje jednak, na czym ma polegać skorzystanie z jego propozycji.  Używa pojęcia bardzo nieprecyzyjnego, mogącego wskazywać np., że trzeba zapłacić za samo dostarczenie wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich. Analogiczny wniosek rolnik otrzymuje bez żadnych opłat. Przesłanie wypełnionego przez rolnika wniosku do Agencji, czy to w formie papierowej czy elektronicznej, także jest bezpłatne.

W związku z zaistniałą sytuacją Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oświadcza, że nie ma z tym pismem nic wspólnego i prosi o zignorowanie go. ARiMR nie prowadzi bowiem odpłatnej działalności polegającej na przygotowaniu wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich, czy jakiegokolwiek innego rodzaju wsparcia finansowego. Wysyłanie pism do wielu rolników, na których umieszczono nazwę „ARMiR” łudząco podobną do skrótu ARiMR (Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) i znak graficzny bardzo podobny do prawdziwego logo Agencji, wskazuje, że może to być oszustwo zaplanowane na szeroka skalę.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przestrzega przed korzystaniem z ofert, w których brak podpisu, brak jakichkolwiek danych kontaktowych, a ich przekaz jest bardzo niejasny. Dokumenty te z pewnością nie pochodzą od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W przypadku otrzymania takich ofert należy pilnie skontaktować się z placówkami ARiMR w celu potwierdzenia, czy takie pisma powstały w Agencji. W przypadku podejrzenia, że chodzi o oszustwo wyłudzenia, należy przekazać sprawę do organów ścigania.


źródło: ARiMR

Poprzedni artykułProtest rolników w 32 rocznicę Porozumień Ustrzycko – Rzeszowskich
Następny artykułRozmowy o ,,aferze mięsnej’’ w Brukseli
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj