Strona główna Aktualności Rolnicy u bł. Karoliny Kózkówny do Sanktuarium w Zabawie

Rolnicy u bł. Karoliny Kózkówny do Sanktuarium w Zabawie

970
0
Rolnicy u bł. Karoliny Kózkówny do Sanktuarium w Zabawie

W dniu 18 listopada br. odbyła się ogólnopolska pielgrzymka rolników oraz czcicieli bł. Karoliny Kózkówny do Sanktuarium w Zabawie w 100. rocznice jej męczeńskiej śmierci.

Głównym wydarzeniem kilkudniowych obchodów była jubileuszowa Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny w Wał-Rudzie i poświęcenie nowego krzyża na miejscu męczeństwa. Drodze Krzyżowej przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż, a rozważania prowadził ks. Janusz Faltyn z Ruchu Czystych Serc z Nowego Sącza.

Liturgiczne wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny zakończyła uroczysta msza święta o godz. 17.30 w sanktuarium w Zabawie, której przewodniczył ks. biskup Andrzej Jeż.

W uroczystościach uczestniczyli rolnicy z całego kraju, delegacje związkowe z województwa podkarpackiego i małopolskiego oraz Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski.

zdjęcia wkrótce… 

Poprzedni artykułKomunikat NSZZ RI „Solidarność” w związku z protestem sadowników organizowanym na Lubelszczyźnie
Następny artykułProtest sadowników na Lubelszczyźnie
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj