Strona główna Nowości Nowości Rolnicy mają więcej czasu na złożenie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za...

Rolnicy mają więcej czasu na złożenie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2016 rok

731
0

Komisja Europejska podjęła decyzję o wydłużeniu do 15 czerwca 2016 roku okresu składania wniosków o tegoroczne płatności bezpośrednie. Kto nie zdąży złożyć wniosku w terminie, będzie miał jeszcze szanse zrobić to do 11 lipca 2016 roku, ale wówczas za każdy roboczy dzień opóźnienia należne płatności będą pomniejszane o 1 proc.

Jest to decyzja, o którą Polska, minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel zabiegał, decyzja w interesie polskich rolników. Będą oni mieli więcej czasu na dokładne wypełnienie wniosków o dopłaty.

Podobna decyzja została podjęta w ubiegłym roku. Wówczas doprowadziło to do zmniejszenia odsetka wniosków, które objęte były sankcjami z powodu złożenia po terminie, jak też pozostawionych bez rozpatrzenia z powodu złożenia po upływie ostatecznego terminu. Mniej było również błędów we wnioskach.

Jednocześnie ARiMR zachęca rolników, by nie czekali ze składaniem wniosków do ostatniej chwili. Pozwoli to na szybszą weryfikację dokumentów, da rolnikom czas na poprawę ewentualnych błędów i uzyskanie płatności w pełnej kwocie.

Do 20 maja rolnicy złożyli w ARiMR 982,5 tys. wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok.

Wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich na 2016 rok.

Zasady przyznawania płatności obszarowych za 2016 rok.

www.arimr.gov.pl

Poprzedni artykułWojewódzkie obchody 35. rocznicy rejestracji NSZZ RI „Solidarność” w Woli Okrzejskiej
Następny artykułMRiRW: 21,5 tys. gospodarstw poniosło straty z powodu złego przezimowania upraw
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj