Strona główna Nowości Nowości Rada Powiatu Grójeckiego poparła protesty rolnicze

Rada Powiatu Grójeckiego poparła protesty rolnicze

715
0

W dniu 27 lutego 2015 r. odbyła się V Sesja Rady Powiatu Grójeckiego, podczas których została m.in. podjęta uchwała o poparciu dla akcji protestacyjnych rolników w Warszawie oraz w poszczególnych regionach kraju.


Podczas sesji podjęto uchwałę w sprawie poparcia postulatów protestujących rolników i sadowników. Rada Powiatu Grójeckiego poparła słuszne postulaty protestujących rolników i sadowników dotyczące rozwiązań systemowych w rolnictwie, ze szczególnym uwzględnieniem rekompensat strat poniesionych przez sadowników w wyniku rosyjskiego embarga. W szczególności chodzi o wyrównanie ich poziomu w stosunku do innych krajów europejskich. Rada Powiatu Grójeckiego zobowiązała Przewodniczącego Rady Powiatu Władysława Kumorka do przedstawienia stanowiska Premier Ewie Kopacz oraz Ministrowi Rolnictwa Markowi Sawickiemu oraz Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Uchwała została przyjęta przez radnych jednogłośnie.

Poprzedni artykuł19. dzień protestu rolników przed Kancelarią Premiera
Następny artykułDolnośląscy rolnicy z "Solidarności" RI na temat rolniczych protestów w programie "Teraz Wieś" w TV Wrocław
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj