Strona główna Aktualności Rada Krajowa NSZZ RI "Solidarność"

Rada Krajowa NSZZ RI "Solidarność"

842
0

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”

W dniu 17 kwietnia br. w Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. W czasie spotkania poruszano przede wszystkim  kwestie związane z oceną bieżącej sytuacji w rolnictwie w tym kwestie m.in. braku dochodowości produkcji rolniczej,  kwestie związane z prywatyzacja sektora rolno-spożywczego czy ze sprzedażą ziemi z Zasobu Rolnego Skarbu Państwa.

Dużo miejsca poświęcono także dyskusji nad przyszłością Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku i programowanym kształtem tej reformy a także nad priorytetami polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, w związku ze zbliżającym się przejęciem przez Polskę przewodnictwa w Radzie UE w II połowie 2011 roku . W tej części dyskusji udział wzięła Zofia Krzyżanowska – Radca Generalny Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W odniesieniu do tych kwestii Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” podjęła uchwałę wzywająca  Rząd Rzeczypospolitej Polskiej do uznania spraw wsi i rolnictwa oraz kwestii reformy Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej po 2013 roku za jeden z priorytetów przygotowań i działań podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w II połowie 2011 roku. Uchwała została przesłana do Premiera Rządu RP oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  Pełna relacja ze spotkania w kwietniowym wydaniu miesięcznika „Nasza Ziemia”.

Treść uchwały.

Poprzedni artykułKomunikat Copa-Cogeca
Następny artykułGrupa robocza "Owoce i warzywa"
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj