Strona główna Aktualności Rada Krajowa NSZZ RI "Solidarność"

Rada Krajowa NSZZ RI "Solidarność"

Komunikat z posiedzenia Rady Krajowej w dniu 24 października 2011 r. w Warszawie

W dniu 24 października 2011 roku w Warszawie w siedzibie Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich odbyło się posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”. W trakcie posiedzenia Przewodniczący Jerzy Chróścikowski przedstawił sprawozdanie z działalności Związku od ostatniego posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”, które miało miejsce 3 września br. w Częstochowie. To był intensywny czas dla Związku- posiedzenia Prezydium Copa w siedzibie komitetów Copa Cogeca w Brukseli, liczne spotkania z udziałem przedstawicieli NSZZ RI „Solidarność” oraz opinie i stanowiska Związku m.in. w sprawie umów kontraktacyjnych buraka cukrowego czy opinia do ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Przewodniczący poinformował również, że w dniu 23 października br. w Limanowej odbył się II Zjazd Wojewódzki NSZZ RI „Solidarność” Województwa Małopolskiego podczas którego został wybrany nowy szef województwa- został nim Pan Wojciech Włodarczyk. Podczas posiedzenia Przewodniczący Komisji Organizacyjno-Zjazdowej Pan Zbigniew Obrocki przedstawił stan przygotowań do Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ RI „Solidarność”. Podsumowano i oceniono również wyniki tegorocznych wyborów parlamentarnych- dyskutowano ta temat pozycji Związku. Omówiono sytuację na poszczególnych rynkach rolnych ze szczególnym uwzględnieniem branży cukrowniczej. W tym kontekscie najczęściej pojawiającym się tematem była rozpoczęta już prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej S.A. oraz kwestie podpisanego porozumienia branżowego. Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” podtrzymała również listopadowy termin Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ RI „Solidarność”.

Poprzedni artykułNadzwyczajne posiedzenie Prezydium Copa-Cogeca
Następny artykułW sprawie zwrotu akcyzy