Strona główna Nowości Nowości "Chcecie rządzić w Ukrainie, a tu polski rolnik ginie". Protest na krajowej...

"Chcecie rządzić w Ukrainie, a tu polski rolnik ginie". Protest na krajowej "dwójce"

644
0

O godzinie 9:30 rolnicy rozpoczęli protest na krajowej 2. Na drogę wyjechało kilkadziesiąt traktorów.  W poniedziałek rano rozpoczął się zapowiadany przez rolników protest. Na drogę krajową nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim, Rogoźnicy i w Białej Podlaskiej wyjechały traktory, które będą poruszać się z prędkością 15km/h. Rolnicy w ten sposób chcą zwrócić uwagę rządu na problem ze sprzedażą tuczników.

 

Powodem protestów są obostrzenia wprowadzone po wykryciu na Podlasiu wirusa afrykańskiego pomoru świń, ujawnionego u dwóch dzików. Rolnicy na tym terenie mają problemy ze sprzedażą trzody chlewnej a rząd niewiele robi w tej sprawie. Według protestujących nie mogą oni ani sprzedać ani też dokonać uboju ponad 30 tys. sztuk świń, które zostały wyhodowane na terenie gdzie obowiązują obostrzenia. Protestujący domagają się natychmiastowego uruchomienia zapowiadanego dwa tygodnie temu przez ministra rolnictwa skupu interwencyjnego.

-Rząd i media więcej interesują się Ukrainą i tym co tam się dzieje a my mamy tysiące świń, które powinny być już dawno sprzedane – mówią nam rolnicy. -Wyjedziemy na drogę bo chcemy zwrócić uwagę rządzących na to, że nikt nie interesuje się tym co mamy zrobić z tucznikami. Będziemy jechać z Białej Podlaskiej do Międzyrzeca a druga grupa będzie jechać od Międzyrzeca do wiaduktu na obwodnicy Białej Podlaskiej – dodają rolnicy.

Punktualnie o 9:30 rolnicy wyjechali na obwodnicę Białej Podlaskiej w kierunku Międzyrzeca. W proteście jadą ciągniki rolnicze rozciągnięte na ok. 2 km. Już teraz tworzą się zatory na drodze. Kolumnę pojazdów prowadzą funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczają protest. Jak mówią rolnicy akcja ma potrwać do godziny 15.

 

zobacz więcej na www.lublin112.pl

Poprzedni artykułPismo do Komisarza Ciolosa w sprawie sytuacji na rynku trzody chlewnej
Następny artykułPosiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 11 marca 2014 roku
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj