Strona główna Aktualności ,,Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro…'' Rocznica 92 urodzin Jana Pawła II

,,Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro…'' Rocznica 92 urodzin Jana Pawła II

702
0

,,Nie ma wolności bez solidarności! Dzisiaj wypada powiedzieć: nie ma SOLIDARNOŚCI bez miłości – więcej! – nie ma przyszłości człowieka i narodu.’’ Jan Paweł II – ideał patriotyzmu. Kochający Ojczyznę, miłujący swój kraj. Dziś obchodziłby swoje 92 urodziny. Pamiętamy…


 

To już 7 lat  bez Niego. Wielki Polak, wspaniały człowiek, autorytet. Ponadpokoleniowy. Wpłynął na świat w sposób nietuzinkowy. W każdym odnajdował dobro. Tolerancyjny i cierpliwy. Jego uśmiech, młodzieńczy błysk w oku, poczucie humoru, które rozpalało światło nadziei w każdym, u którego płomień już gasł… Niestrudzony, wierny patriota. Walczył o Polskę, o jej demokrację, wyzwolenie, wolność. Dzięki Niemu – Karolowi Wojtyle Polska zyskała szacunek w świecie…

Dla wielu, tych wierzących, a nawet zagubionych w wierze Jego przykład i nauczanie stanowią świetlisty drogowskaz. Prowadzi on w życiu osobistym, jak i w publicznej służbie na rzecz dobra wspólnego narodu. Był jak łagodna bryza świeżego powietrza, która dodała nowej energii Kościołowi rozbudzając w wielu odnowioną świadomość znaczenia wiary. Rozświetlał nadzieję i rozbudzał pragnienia, by pracować z odwagą na rzecz lepszej przyszłości.

Jan Paweł II – człowiek wielkiej kontemplacji, Wielki Apostoł Chrystusa. Bóg wybrał go na Stolicę Piotrową i zachował go na długo, by wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie. Poprowadził nas wszystkich w tej pielgrzymce. 

2 kwietnia 2005 roku…wtedy zamarł cały świat, czas się zatrzymał. Ból utraty był głęboki. To nie był zwykły ból. Poczucie ogromnej łaski, która otaczała Rzym i cały świat. Łaski, która była owocem całego życia, a zwłaszcza Jego świadectwa w cierpieniu. Tamtego dnia czuliśmy unoszącą się woń świętości… Tak, już wtedy, kiedy od nas odszedł.

,,Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie’’. W pewnym sensie Papiez Jan Paweł II oddał za nas, swoich wiernych życie. Potrzeba głębokich przemyśleń, wyciszenia i modlitwy, by zrozumieć głębokie przesłanie Jego słów. Zostawił nas na ziemi, ale opieka Błogosławionego otacza nas zewsząd. Oprócz najpiękniejszych wspomnień, obdarował nas świadectwem, które wzmacnia wiarę, dodaje sił i nadziei na to, że nasze życie na ziemi ma swój sens i cel. Celebrujmy to, co w nas wpajał, w każdym słowie, geście i spojrzeniu… Każdy, indywidualnie, niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego. Człowiekiem jest każdy z nas. On nas nie zawiódł. My go też nie zawiedźmy…

Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali.,,Niech wspaniałe świadectwa miłości Ojczyzny, bezinteresowności i heroizmu, jakich mamy wiele w naszej historii, będą wyzwaniem do zbiorowego poświęcenia wielkim narodowym celom. Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać. Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i od­da­nie Chrystusowi.

Poprzedni artykułKomunikat
Następny artykułPoświęcenie sztandaru NSZ RI ,,Solidarność''
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj