Strona główna INNE Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” Teresa Hałas powołana przez Prezydenta RP do składu...

Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” Teresa Hałas powołana przez Prezydenta RP do składu Komitetu Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Przewodnicząca NSZZ RI

W dniu 11 września 2017 roku w Pałacu Prezydenckim, z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy oraz marszałków Sejmu i Senatu: Marka Kuchcińskiego i Stanisława Karczewskiego, odbyło się w poniedziałek inauguracyjne posiedzenie Komitetu Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Na podstawie postanowienia Prezydenta RP, decyzję o powołaniu w skład Komitetu z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy odebrała  Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” Teresa Hałas.

Komitetowi powierzono realizację zadań mających na celu upamiętnienie osób i wydarzeń związanych z odzyskaniem i utrwaleniem przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości.  W skład Komitetu wchodzą przedstawiciele  najwyższych władz państwowych, przedstawiciele partii politycznych i ugrupowań oraz osoby wskazane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej spośród przedstawicieli Kościołów i innych związków wyznaniowych, środowisk kultury i nauki, samorządu terytorialnego, związków zawodowych, organizacji kombatanckich i innych organizacji społecznych lub osób szczególnie zasłużonych dla Państwa Polskiego.

Poprzedni artykułNSZZ RI „Solidarność” na Dożynkach Prezydenckich w Spale
Następny artykułPosiedzenie Prezydiów Copa – Cogeca w Brukseli w dniach 21-22 września 2017 roku