Strona główna Aktualności Przekroczenie przez Polskę kwoty mlecznej

Przekroczenie przez Polskę kwoty mlecznej

610
0

W związku z prawdopodobnym przekroczeniem przez Polskę kwoty mlecznej, pomimo corocznego jej zrostu o 1%, należy wykorzystać wszystkie możliwości hamowania produkcji mleka w II półroczu kwotowym. Najlepszym sposobem byłoby rozporządzenie Ministra Rolnictwa o pobieraniu zaliczek na poczet kary od przekraczających indywidualną kwotę mleczną.

Zaliczka ta powinna wynosić nie jak w latach wcześniejszych 20 gr., ale 30 gr. Za każdy kilogram mleka sprzedany ponad indywidualną kwotę mleczną. Oprócz tego powinna być prowadzona nieustanna kampania informująca o możliwości nałożenia kary za przekroczenie.

Jeśli nie będzie zaliczek, to podmioty skupowe nie będą w stanie zapłacić kary za dostawców (ze względu na własne ograniczenia finansowe) i dopiero im potrącić. Niektórym rolnikom kwota potrącenia przekroczy wartość jednomiesięcznej wypłaty za mleko.

Poprzedni artykułPrzewodniczący NSZZ RI ,,Solidarność'' Jerzy Chróścikowski o Ośrodkach Doradztwa Rolniczego
Następny artykułOdzyskajmy Polskę! – Marsz Niepodległości 11.11.2012 r.
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj