Strona główna Nowości Nowości Prywatyzacja KSC dwuetapowo – do marca 2014

Prywatyzacja KSC dwuetapowo – do marca 2014

723
0

Prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej będzie przebiegać dwuetapowo. Proces ten ma potrwać do marca 2014 r. Taką informację oficjalnie przekazał Krajowy Związek Producentów Buraka Cukrowego. W pierwszej kolejności planuje się Najpierw umorzenie  części akcji będących w posiadaniu Skarbu Państwa. Drugi etap to ich sprzedaż uprawnionym.

Komunikat KZPBC brzmi następująco – „Wypracowano wspólną, dwuetapową koncepcję prywatyzacji KSC. Pierwszy etap polegać będzie na częściowym, dobrowolnym umorzeniu akcji, skierowanym do Skarbu Państwa oraz byłych plantatorów i pracowników oraz ich następców prawnych, tj. do podmiotów innych niż osoby uprawnione do nabycia akcji w procesie prywatyzacji. W drugim etapie pozostałe akcje Skarbu Państwa zostaną przeznaczone do wykupu przez osoby uprawnione. Zakup akcji będzie dofinansowany przez Spółkę w formie pożyczek do 20 proc. wartości akcji”.

Z harmonogramu prywatyzacji KSC wynika, że w terminie marzec – maj 2013 r. doradca prywatyzacyjny dokona aktualizacji analiz i wyceny akcji oraz złoży prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego. W czerwcu 2013 r. ma być zatwierdzony i ogłoszony prospekt emisyjny. We wrześniu-listopadzie 2013 r. odbędą się zapisy na akcje. Na grudzień przyszłego roku zaplanowano dokonanie przez Skarb Państwa przydziału akcji. W lutym-marcu 2014 r. będą zawierane umów zbycia akcji i nastąpi zamknięcie procesu prywatyzacji.


źródło: PAP

Poprzedni artykułTegoroczne Dożynki Jasnogórskie
Następny artykułRzepak w cenie
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj