Strona główna Aktualności PROW 2007-2012 – zmiany

PROW 2007-2012 – zmiany

693
0

Z dniem 15 sierpnia br. będzie obowiązywać ustawa zmieniająca rozporządzenie w sprawie podziału środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 (D.U. z 31 lipca br., poz. 866).

Tym samym w związku z przyjętymi przez Komisję Europejską zmianami PROW 2007-2013 w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” sprecyzowano limity przyznania pomocy projektom z zakresu infrastruktury szerokopasmowego Internetu na obszarach wiejskich, jak również limity na dodatkowy zakres obejmujący inwestycje dotyczące budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowisk.

Przyjęte zmiany dotyczyły również działania „Poprawianie i rozwijanie infrastruktury związanej z rozwojem i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa przez gospodarowanie rolniczymi zasobami wodnymi”, w ramach którego realizowane będą projekty dotyczące gospodarki wodnej (retencja wodna). W rozporządzeniu określono również limity dotyczące przyznania pomocy dla projektów z tego zakresu.

Ponadto w celu właściwego zarządzania finansowego, w tym pełnego wykorzystania pozostającego jeszcze do zakontraktowania limitu środków, w ramach działania „Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” limity zostały uchylone.

Poprzez niewykorzystanie limitu środków w województwie podkarpackim w odniesieniu do naboru w 2011 r., w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” przyznany został limit dla tego województwa, zgodny z podziałem środków określonym w rozporządzeniu z 6 maja 2010 r. dla naboru planowanego w 2012 roku.

Ponadto, biorąc pod uwagę obecny etap realizacji PROW 2007–2013, jak również wykorzystanie środków finansowych w odpowiedniej wysokości, uchylono § 7 obowiązującego rozporządzenia, aby zamiast określania konkretnej daty kursów wymiany euro na złote, instytucje przyznające pomoc, przed jej przyznaniem, dokonywały wyliczania wysokości środków pozostających jeszcze do zakontraktowania.

 

źródło: MRiRW

Poprzedni artykułDolnośląska walka o ziemię
Następny artykułPierwsza konferencja prasowa nowego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj