Strona główna Aktualności Ciągniki zostają w Szczecinie! W kujawsko-pomorskiem będą rozmowy ale protest trwa nadal!

Ciągniki zostają w Szczecinie! W kujawsko-pomorskiem będą rozmowy ale protest trwa nadal!

790
0

Ciągniki zostają w Szczecinie a rolnicy weszli do tamtejszej siedziby Agencji Nieruchomości Rolnych. Informację taką przekazał zastępca przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność” Zbigniew Obrocki.Rolnicy zostaną w budynku do momentu spotkania z dyrektorem oddziału terenowego Robertem Zborowskim. Protestujący żądają też niezwłocznego przyjazdu Ministra Rolnictwa Stanisława Kalemby i rozmów na temat problemu wyprzedaży państwowej ziemi rolnej. Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Województwa Zachodniopomorskiego, a jednocześnie przewodniczący Komitetu Protestacyjnego Edward Kosmal, wystosował list do Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych Leszka Świętochowskiego portestując m.in. przeciwko unieważnieniu już rosztrzygniętych na rzecz rolników indywidualnych  przetargów, które zostały  przeprowadzone z wyeliminowaniem tzw. „słupów”. Rolnicy będą prowadzić protest przez 10 dni. Następnie zapadną dalsze decyzje.

 

Pismo do Prezesa ANRpobierz

Rozmowa z Edwardem Kosmalem w Radiu Szczecin

 

W województwie kujawsko-pomorskim doszło do ustalenia, które zakłada, iż dojdzie do spotkania protestujacych rolników         z przedstawicielami ANR, przedstawicielami administracji rządowej oraz Parlamentarzystami. Do czasu rozstrzygnięcia protestujący będą kontynuować protest pozostając na spornych gruntach – poinformował przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Województwa Kujawsko-pomorskiego Janusz Walczak.

Poprzedni artykułProtesty rolników w Szczecinie i Pławinku. ROLNICY SZYKANOWANI!!!
Następny artykułNSZZ RI "Solidarność" Województwa Łódzkiego poparł protesty rolników w Szczecinie i w województwie kujawsko-pomorskim
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj