Strona główna Aktualności Protesty rolników w Szczecinie i Pławinku. ROLNICY SZYKANOWANI!!!

Protesty rolników w Szczecinie i Pławinku. ROLNICY SZYKANOWANI!!!

726
0

Trwa protest rolników w województwie zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

W kierunku Szczecina, na Wały Chrobrego  zmierza kilkadziestąt ciagników z okolic Pyrzyc, Stargardu Szczecińskiego, Inowrocławia, Koszalina, Kołobrzegu i innych częsci  województwa. W okolicach Goleniowa ciągniki zostały zatrzymane przez policję. Funkcjonariusze nie chcieli dopuścić ciągników do Szczecina na protest pod urzędem wojewódzkim.  Jak informuje zastępca przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność” Zbigniew Obrocki, na miejscu są przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji. Po negocjajcach z Komendantem Wojewódzkim  kolumna ciągników została zwolniona i udaję się w kierunku Wałów Chrobrego, na którym już zbieirają się rolnicy.

Spokojniejszy przebieg ma protest w Pławinku w województwie kujawsko-pomorskim.Do Pławinka koło Inowrocławia zjechało już kilkadziesiąt ciągników. Miejsce protestu nie jest przypadkowe. Jak informuje przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Województwa Kujawsko-Pomororskiego Janusz Walczak, to właśnie w tym rejonie cena ziemii rolnej wynosi nawet do 130 ts zł za jeden hektar. Rolnicy protestują na jednej ze spornych działek przeznaczonych do sprzedaży. Rolnicy oczekują na przyjazd dyrektor oddziału terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych Edyty Zakrzewskiej oraz wojewody kujawsko-pomorskiego Ewy Mes. Protest w Pławinku jest też wyrazem solidarności z protestującymi rolnikami w Szczecinie.

 

 

O dalszych szczegółach będziemy informować na bieżąco.  

 

Protest w Szczecinie (województwo zachodniopomorskie)

 

 

 




Poprzedni artykułKomunikat z Posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 7 stycznia 2014 roku
Następny artykułCiągniki zostają w Szczecinie! W kujawsko-pomorskiem będą rozmowy ale protest trwa nadal!
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj