Strona główna Aktualności Protest zawieszony,ale rolnicy nadal w ''pogotowiu''

Protest zawieszony,ale rolnicy nadal w ''pogotowiu''

605
0

Rolnicy zawiesili protest w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Zawieszenie nie oznacza jednak końca strajku. Jeśli rząd nie sprosta złożonym deklaracjom, demonstracja zostanie wznowiona. Ogólnokrajowy Komitet Protestacyjny wciąż działa w pogotowiu strajkowym.

 

Po prawie 2 tygodniach okupowania Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy rolnicy podjęli decyzję o opuszczeniu sali sesyjnej w związku z ustaleniami, które zapadły w piątek w Warszawie. Minister rolnictwa obiecał spełnienie części wystosowanych postulatów: uruchomienie dodatkowych środków pomocowych i preferencyjne kredyty, do których państwo dopłaci około 130 milionów złotych. Manifestujący wyrazili swoją satysfakcję. Podkreślają, iż zamierzają kontrolować sytuację tak, by obietnice nie pozostały tylko pustymi deklaracjami. Nasze główne postulaty muszą zostać spełnione, bo to jest być albo nie być dla polskiego rolnictwa! – mówi Antoni Kuś, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Rolników.

Poprzedni artykułManifestacja w sprawie podniesienia wieku emerytalnego, 30.03 – ZDJĘCIA
Następny artykułCo dalej z kredytami preferencyjnymi?
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj