Strona główna Aktualności Protest Solidarności w Warszawie

Protest Solidarności w Warszawie

739
0

Protest Solidarności w Warszawie

 

W dniu 30 czerwca 2011 roku w Warszawie odbył się ogólnopolski protest zorganizowany przez NSZZ „Solidarność”. W proteście wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy związkowców. Do protestu  włączyli się również Związkowcy z NSZZ RI „Solidarność”. Przemawiając do zgromadzonych kilkudziesięciu tysięcy związkowców Przewodniczący Rolniczej „Solidarności” zwrócił uwagę na trudną sytuację na polskiej wsi oraz brak dialogu społecznego Rządu ze związkami zawodowymi reprezentującymi  poszczególne grupy społecznej. Zaapelował do premiera o podjęcie rzeczywistego partnerskiego dialogu ze środowiskiem związkowym.

Demonstranci domagali się miedzy innymi podniesienia płacy minimalnej, czasowego obniżenia akcyzy na paliwa, przekazania środków na Fundusz Pracy, zwiększenia liczby osób upoważnionych do korzystania z pomocy społecznej. Dodatkowo zebrani rządami zawieszenia i renegocjacji pakietu klimatyczno-energetycznego oraz prowadzenia aktywnej polityki prorodzinnej, w tym zapewnienia stabilnych warunków zatrudniania ludzi młodych. Manifestację rozpoczął koncert Pawła Kukiza z zespołem „Piersi” na placu Piłsudskiego. Na placu rozstawione były stoliki, przy których zbierane były podpisy pod petycją o zwiększenie płacy minimalnej. Był także rozstawiony namiot „Solidarni 2010”. Z placu Piłsudskiego  uczestnicy strajku udali się ulicami Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Wiejską przed gmach Sejmu. Stamtąd przeszli przed Kancelarię Premiera. Nad tłumem unosił się wielki balon w kształcie sterowca z hasłem „Polityka wasza – bieda nasza”. Jeszcze przed rozpoczęciem koncertów, na telebimach wokół sceny puszczano wybrane fragmenty wystąpień premiera m.in. z expose, dotyczące obniżenia podatku, równego dostępu do służby zdrowia i walki z korupcją. Manifestacja przebiegała pokojowo tak jak zapowiadali organizatorzy.

{gallery}protest_warszawa{/gallery}

Poprzedni artykułRozporządzenie w sprawie ochrony roślin
Następny artykułPolska objęła przewodnictwo w Unii Europejskiej
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj