Strona główna Aktualności Protest sadowników na Lubelszczyźnie

Protest sadowników na Lubelszczyźnie

684
0

18 listopada br. odbył się zaostrzony protest organizowany przez Związek Sadowników RP w związku z brakiem reakcji ze strony rządu na dotychczasowe protesty. Blokady węzłów komunikacyjnych zorganizowano na trasie Puławy – Zwoleń w miejscowości Leokadiów  oraz w miejscowości Annopol.

W czterogodzinnym proteście w Annopolu wzięło udział ok. 100 osób, w Leokadiowie w pikiecie uczestniczyło  ok. 70 osób. Sadownicy domagają się podjęcia działań, które ustabilizują sytuację na rynku owoców, po wprowadzeniu rosyjskiego embarga. Chcą wycofania z rynku setek tysięcy ton jabłek oraz wypłaty rekompensat w wysokości kosztów produkcji. Dalszy brak działań w kierunku poprawy sytuacji polskich sadowników spowoduje rozszerzenie akcji na kolejne węzły komunikacyjne. Na proteście w Annopolu obecny był Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski.

Poprzedni artykułRolnicy u bł. Karoliny Kózkówny do Sanktuarium w Zabawie
Następny artykułIV KRAJOWY ZJAZD PROGRAMOWY DELEGATÓW NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ”
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj