Strona główna Aktualności Protest rolników w Szczecinie – 14 czerwca 2013

Protest rolników w Szczecinie – 14 czerwca 2013

636
0

14 czerwca (piątek) 15 ciągników zaparkuje ulicy Szczerbcowej w Szczecinie pod Agencją Nieruchomości Rolnych. Ciągniki rolnicze nie będą blokować ruchy w mieście. Pozostaną one pod siedzibą ANR. Protest rozpocznie się ok. godz. 11:00.

11 czerwca br. (wtorek) w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się obrady Komisji Dialogu Społecznego. Wzięli w nich udział m.in. związkowcy Solidarności, rolnicy oraz wojewoda, prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Leszek Świętochowski i p.o. dyrektora szczecińskiego oddziału ANR Jacek Malicki. Nie przyniosły one żadnego rezultatu.

Według Leszka Świętochowskiego wynegocjowane w styczniu zasady są wprowadzone w życie. Podobnego zdania jest prezes Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Julian Sierpiński. Minister rolnictwa zapewnił kilka dni temu, że realizacja postulatów zawartych w porozumieniu po ostatnim proteście rolników w Szczecinie ,,przebiega bardzo sprawnie’’.

Rolnicy przypominają o niezrealizowanych postanowieniach porozumienia podpisanego podczas zimowych demonstracji w Szczecinie. Dotyczą one zmian w zasadach przetargów na zakup ziemi, które organizuje Agencja Nieruchomości Rolnych, wyższych dopłat do paliwa czy wstrzymania planów likwidacji KRUS. Rolnicy domagają się również zaprzestania szykanowania przez policję rolników po majowej blokadzie Pyrzyc.

 

 

 

Poprzedni artykułKomunikat Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego
Następny artykułCzy współczynnik korygujący obniży dopłaty bezpośrednie?
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj