Strona główna Aktualności Protest rolników w Szczecinie – 11.09.2013 r.

Protest rolników w Szczecinie – 11.09.2013 r.

626
0

Komitet Protestacyjny Rolników Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie przyłączył się do ogólnopolskiego protestu w miejscu, gdzie rolnicy protestowali przez 77 dni zimowego protestu – przed Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim o godz. 12.00.

Postulaty:

1. Zmiany prawa o referendach ogólnokrajowych – po zebraniu 500 tys. podpisów referendum ma być obligatoryjne dziś decyduje Sejm, który odrzucił np. wniosek o referendum emerytalne, pod którym zebrano 2,5 mln. podpisów).

2. Zaprzestania likwidacji szkół i przerzucania finansowania szkolnictwa publicznego na samorządy, a także wprowadzenia pakietu zmian poprawiających funkcjonowanie ochrony zdrowia i dostęp do bezpłatnej edukacji.

Popieramy wszystkie postulaty dotyczące praw pracowniczych i poziomu wynagradzania. Uważamy, że zasobne społeczeństwo jest najlepszym gwarantem opłacalności produkcji rolnej.

PROTESTUJĄC w SZCZECINIE – ŻĄDAMY!

Spotkania Premiera Rządu RP ze środowiskiem rolniczym w celu wypracowania planu działań zmierzających do realizacji funkcji państwa polegającej na ochronie rolnictwa przed nieuczciwą konkurencją oraz stwarzania warunków do jego rozwoju.

Proponujemy poruszyć następujące bloki tematyczne:

1. Rynki rolne:

a) zabezpieczenie polskich rolników przed skutkami spekulacji rynkowych takich jak w czasie tegorocznych żniw,

b) opracowanie planu produkcji i wykorzystania biopaliw,

c) prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej oraz prywatyzacja pozostałych w rękach Skarbu Państwa zakładów przetwórczych w sposób umożliwiający przejęcie pakietu większościowego przez rolników stanowiących zaplecze surowcowe,

d) stworzenie warunków do rozwoju sprzedaży bezpośredniej.

2. Gospodarka gruntami rolnymi:

a) wypracowanie i przyjęcie rozwiązań prawnych umożliwiających kontrole obrotu gruntami rolnymi i wspieranie rodzinnego charakteru gospodarstw po 2016 r.,

b) przywrócenie dzierżawy jako pełnoprawnej formy gospodarowania gruntami,

c) rezygnacja większości parlamentarnej z projektu przywrócenia możliwości wyłączenia 30% gruntów z dzierżaw w zamian za prawo wykupu pozostałych 70% po cenie ustalonej przez rzeczoznawcę.

Poprzedni artykułZwiązkowcy solidarnie niosą pomoc podczas protestu
Następny artykuł"Dość lekceważenia społeczeństwa" – ogólnopolska manifestacja Związków Zawodowych – kulminacja
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj