Strona główna Informacje z regionu Informacjez regionu Protest rolników w kujawsko-pomorskim

Protest rolników w kujawsko-pomorskim

744
0

Protest rolników w województwie kujawsko-pomorskim

W dniu 21 lutego 2011 roku przed siedzibą Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy oraz pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Fot. Jarosław Pruss, zdjęcie dzięki uprzejmości Gazety PomorskiejGrudziądzu, z inicjatywy Komitetu Protestacyjnego Polski Północnej, odbył się protest rolników i producentów trzody z województwa kujawsko-pomorskiego jako reakcja na dramatyczną sytuację w sektorze produkcji trzody chlewnej i stale pogarszająca się sytuację w rolnictwie oraz brak działań ze strony Rządu zmierzających do poprawy tej sytuacji. W proteście wzięło udział ok. 260 rolników, w tym ok. 100 ciągników, które przejechały ulicami Bydgoszczy i Grudziądza do miejsca protestu. Fot. Jarosław Pruss, zdjęcie dzięki uprzejmości Gazety Pomorskiej

Postulaty oraz żądania szybkiej reakcji ze strony Rządu zostały przekazane wojewodzie kujawsko-pomorskiemu Pani Ewie Mes oraz staroście grudziądzkiemu.
Pełna relacja z protestu w marcowym wydaniu miesięcznika „Nasza Ziemia”.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Gazety Pomorskiej. Fotografie Jarosław Pruss

Poprzedni artykułProtest rolniczy w Łowiczu
Następny artykułStanowisko Prezydium Rady Krajowej
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj