Strona główna Aktualności Programy rolno – środowiskowe i wizyta w gospodarstwie ekologicznym

Programy rolno – środowiskowe i wizyta w gospodarstwie ekologicznym

632
0

11 i 12 kwietnia br. odbyła się konferencja organizowana we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tematem spotkania były ,,Programy rolno – środowiskowe z korzyścią dla człowieka i środowiska.

Celem konferencji  była prezentacja stanu wdrażania PROW oraz przedstawienie korzyści wynikających z realizacji programów rolno – środowiskowych w gospodarstwach. Drugiego dnia odbył się wyjazd do Centrum Informacji BERAS w Edukacyjnym Gospodarstwie Ekologicznym ‘’Ekostyl’’ mieszczącym się w Biadaczu – Kamienisku.

Tam z powodzeniem wdrażane są programy rolno – środowiskowe, przede wszystkim rolnictwo ekologiczne z zamkniętym obiegiem substancji odżywczych. Właściciele gospodarstwa zajmują się uprawą zbóż i przetwórstwem z użyciem oryginalnych i tradycyjnych maszyn na mąki, płatki, kasze. Zajmują się również sprzedażą wytworzonych produktów. Oprócz tego gospodarstwo zrzeszone jest w stowarzyszeniu producentów żywności metodami ekologicznymi „Ekoland” oraz w stowarzyszeniu turystycznym „Eceat”, jest też siedzibą opolskiego oddziału Ekolandu.

 

{phocagallery view=category|categoryid=5|limitcount=0}

Poprzedni artykułPrezydium Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi – 11.04.2012 r.
Następny artykułPodatek dochodowy – prace wprowadzające w toku
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj