Strona główna Aktualności Prezydium NSZZ RI „Solidarność” : pogotowie strajkowe i protest w dniu...

Prezydium NSZZ RI „Solidarność” : pogotowie strajkowe i protest w dniu 17 stycznia w związku z sytuacją w rolnictwie i niekontrolowanym napływem zbóż z Ukrainy

PREZYDIUM RADY KRAJOWEJ NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ”
Z DNIA 16 GRUDNIA 2022 ROKU
OGÓLNOPOLSKI ROLNICZY PROTEST NSZZ RI SOLIDARNOŚĆ
Dnia 16 grudnia 2022r. Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”  podjęło uchwałę w sprawie ogłoszenia pogotowia strajkowego jednocześnie ustalając  termin Ogólnopolskiego Rolniczego Protestu  Solidarności RI na dzień  17 stycznia 2023 roku.
Sytuacja gospodarcza w rolnictwie przechodzi  kryzys spowodowany między innymi niekontrolowany napływ zbóż z Ukrainy, co zagraża dalszemu funkcjonowaniu gospodarstw rodzinnych w Polsce.
Dlatego zgodnie ze Statutem Związku podejmujemy działania w obronie polskich rolników.
Szczegóły protestu przedstawimy w osobnym komunikacie.