Strona główna Aktualności Prezydium NSZZ RI „Solidarność” : pogotowie strajkowe i protest w dniu...

Prezydium NSZZ RI „Solidarność” : pogotowie strajkowe i protest w dniu 17 stycznia w związku z sytuacją w rolnictwie i niekontrolowanym napływem zbóż z Ukrainy

1606
1
KOMUNIKAT
PREZYDIUM RADY KRAJOWEJ NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ”
Z DNIA 16 GRUDNIA 2022 ROKU
OGÓLNOPOLSKI ROLNICZY PROTEST NSZZ RI SOLIDARNOŚĆ 
Dnia 16 grudnia 2022r. Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”  podjęło uchwałę w sprawie ogłoszenia pogotowia strajkowego jednocześnie ustalając  termin Ogólnopolskiego Rolniczego Protestu  Solidarności RI na dzień  17 stycznia 2023 roku.
Sytuacja gospodarcza w rolnictwie przechodzi  kryzys spowodowany między innymi niekontrolowany napływ zbóż z Ukrainy, co zagraża dalszemu funkcjonowaniu gospodarstw rodzinnych w Polsce.
Dlatego zgodnie ze Statutem Związku podejmujemy działania w obronie polskich rolników.
Szczegóły protestu przedstawimy w osobnym komunikacie.
Poprzedni artykuł77.dniowy protest rolników w Szczecinie – 10.rocznica wydarzeń
Następny artykułSpotkanie związków i organizacji rolniczych dotyczące akcji protestacyjnej w dniu 17 stycznia 2023 roku
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

1 KOMENTARZ

  1. Sprowadzanie z Ukrainy Zboża i rzepaku zabija polską wieś ekonomicznie Jeżeli rząd nie wprowadzi natychmiastowe mechanizmy skupu to do prowadzi do Likfidacja i nie wypłacalności gospodarstw wobec Banków i instytucji które zaopatrują rolników w środki do produkcji Przez nie działania natychmiastowe rolnicy będą w styczniu mogli się spodziewać Komorników i windykacji cena 1300 zł za pszenice i 2300 za rzepak to bankructwo 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj