Strona główna Aktualności Poświęcenie sztandaru NSZZ RI „Solidarność” w Lubartowie

Poświęcenie sztandaru NSZZ RI „Solidarność” w Lubartowie

Poświęcenie sztandaru NSZZ RI „Solidarność” w Lubartowie

W dniu 6 stycznia 2012 roku w Lubartowie (woj. lubelskie) miała miejsce uroczystość poświęcenia sztandaru NSZZ RI „Solidarność” Powiatu Lubartowskiego.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną w bazylice św. Anny. Nabożeństwu przewodniczył ks. biskup Ryszard Karpiński, który dokonał poświęcenia sztandaru. Liturgię uświetnił występ chóru „Kantata” z Chełma.

Dalsza część uroczystości odbywała się w zajeździe „Gościnne progi”. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu państwowego gości powitał przewodniczący Rady Powiatowej NSZZ RI „Solidarność” Powiatu Lubartowskiego Mieczysław Jóźwiak. W uroczystościach uczestniczyli:  przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski, senator RP, przewodnicząca Rady Wojewódzkiej  NSZZ RI „Solidarność” Województwa Lubelskiego Teresa Hałas, parlamentarzyści – senator Stanisław Gogacz, posłanki Elżbieta Kruk i Małgorzata Sadurska, przewodniczący Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” w Lublinie Marian Król oraz samorządowcy z burmistrzem Lubartowa Januszem Bodziackim na czele. Obecni byli również przedstawiciele Lubelskiej Izby Rolniczej, NSZZ „Solidarność”, NSZZ RI „Solidarność”, a także sponsorzy i przyjaciele Związku.

Po zademonstrowaniu sztandaru, na którego jednej stronie widnieje portret Papieża Polaka, błogosławionego Jana Pawła II, a na drugiej – orzeł na biało-czerwonym tle, i wbiciu symbolicznych gwoździ  głos zabrał przewodniczący Rady Powiatu NSZZ RI „Solidarność” Mieczysław Jóźwiak, a następnie – przewodniczący Związku Jerzy Chróścikowski i posłanka Elżbieta Kruk.

Pełna relacja z uroczystości ukaże się w kolejnym wydaniu „Naszej Ziemi”.

{gallery}Lubartow14012012{/gallery}

Poprzedni artykułAPEL W SPRAWIE KONCESJI DLA TELEWIZJI TRWAM