Strona główna Aktualności Posiedzenie Rady Wojewódzkiej

Posiedzenie Rady Wojewódzkiej

670
0

Posiedzenie Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” Województwa Lubelskiego

W dniu 29 kwietnia 2011 roku w siedzibie Lubelskiej Izby Rolniczej w Lublinie odbyło się posiedzenie Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” Województwa Lubelskiego. W posiedzeniu uczestniczyli członkowie lubelskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” oraz zaproszeni goście, a wśród nich przewodniczący NSZZ RI „Solidarność”, senator RP Jerzy Chróścikowski oraz prezes Lubelskiej Izby Rolniczej Robert Jakubiec.

Tematem posiedzenia była obecna sytuacja w polskim rolnictwie ze szczególnym uwzględnieniem zbliżającej się polskiej prezydencji w Unii Europejskiej i wynikających z tego faktu priorytetów dla Polski, a także wojewódzkich obchodów rocznicowych z okazji 30. lecia rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Posiedzenie otworzyła przewodnicząca Rady Wojewódzkiej Teresa Hałas, która przedstawiła informację z działalności Związku w województwie, w tym organizowane ostatnio protesty rolnicze, m.in. 7 marca w Radzyniu Podlaskim dot. sytuacji na rynku trzody chlewnej. Kwestie związane z wyborami do izb rolniczych przedstawił prezes LIR Robert Jakubiec. Działalność Związku na szczeblu krajowym, w szczególności w aspekcie przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej, przedstawił przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski, informując m.in. o podjętej 17 kwietnia br. Uchwale Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” wzywającej rząd RP do uznania spraw wsi i rolnictwa oraz kwestii reformy Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej po 2013 roku za jeden z priorytetów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w II połowie 20ll roku. Omówił także obecną sytuację na poszczególnych rynkach rolnych a także podsumował organizowane ostatnio w poszczególnych województwach przez NSZZ RI „Solidarność” akcje protestacyjne związane z trudną sytuacją w rolnictwie. Następnie poruszono tematu obchodów 30-lecia rejestracji NSZZ RI „Solidarność”. Ustalono, że wojewódzkie obchody 30. rocznicy rejestracji NSZZ RI „Solidarność” odbędą się w Zamościu w dniu 19 czerwca 2011 roku.

 

Poprzedni artykułKonferencja z okazji rejestracji NSZZ RI "Solidarność"
Następny artykułPrzymrozki majowe
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj