Strona główna Aktualności Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”

1530
0

W dniu 3 marca br. w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, w którym uczestniczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Przedstawi zebranym informacje o aktualnej sytuacji w rolnictwie i na poszczególnych rynkach rolnych. Minister mówił o wprowadzonych przez rząd działaniach dotyczących wsparcia rolnictwa w zakresie paliwa rolniczego, nawodniania, wapnowania, czy też przyśpieszenia nawożenia azotowego ze względu na warunki klimatyczne. Omówił również regulacje prawne wpływające na poprawę rolniczych dochodów: w zakresie rolniczego handlu detalicznego, sprzedaży bezpośredniej, ubojni rolniczych i przetwórstwa w gospodarstwach. Zwrócił również uwagę, że  coraz bardziej skuteczna jest walka z ASF. Przypomniał o nowych naborach w ARiMR, w tym o kolejnym na wsparcie bioasekuracji. Podkreślił ponadto znaczenie rozpoczęcia działalności giełdy rolnej w Warszawie. Odpowiadał na liczne pytania związkowców.

Przewodnicząca Związku Pani Poseł na Sejm RP Teresa Hałas przedstawiła członkom Rady Krajowej Informację z bieżącej działalności Związku od ostatniego posiedzenia Rady Krajowej.

Na posiedzeniu obecny był również Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność” Pan Zbigniew Sikorski, efektem tego spotkania są deklaracje współpracy pomiędzy przedstawicielami branży spożywczej oraz rolniczej.

Poprzedni artykułNasza Ziemia 02/2020
Następny artykuł
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj