Strona główna Aktualności Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 22 marca 2016 roku

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 22 marca 2016 roku

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI

W dniu dzisiejszym (22 marca 2016 roku) miało miejsce posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność”. Na zaproszenie Rady Krajowej, w zastępstwie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, na posiedzenie przybył Sekretarz Stanu Jacek Bogucki.

Uczestnicy posiedzenia wymienili spostrzeżenia i propozycje dotyczące projektu ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Członkowie Rady Krajowej NSZZ RI ”Solidarność” omówili także aktualną sytuację na poszczególnych rynkach rolnych ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji na rynku trzody chlewnej, mleka i zbóż. Omówiono również problem wymarznięcia ozimych.

Wiceminister Jacek Bogucki przedstawił informację na temat działań podejmowanych przez ministerstwo rolnictwa w związku z aktualną sytuacją w rolnictwie ze szczególnym uwzględnieniem stanu prac nad ustawami m.in.: o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, prawie łowieckim oraz ubezpieczeniach rolniczych. Wiceminister Jacek Bogucki przedstawił Związkowcom szerokie wyjaśnienia dotyczące zgłaszanych wątpliwości dotyczących procedowanej ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Członkowie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” podkreślili, że bardzo ważne są konsultacje społeczne. Wiceminister omówił również działania podejmowane przez resort rolnictwa, które mają przyczynić się do poprawy sytuacji w polskim rolnictwie. W dyskusji Związkowcy podkreślali bardzo trudną sytuację na rynku trzody chlewnej oraz mleka. Wiceminister zapewnił, że ministerstwo podjęło już pierwsze działania, a mianowicie zaapelowano do Komisji Europejskiej o wprowadzenie nadzwyczajnych środków pomocowych. Podkreślił, że rozwiązania zaproponowane przez polski rząd mają poparcie wielu państw UE.

Poprzedni artykułOgólnopolskie obchody 35. rocznicy Wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981
Następny artykułŻyczenia wielkanocne