Strona główna Aktualności Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 15 lutego 2011 roku

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 15 lutego 2011 roku

878
0
Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”

W dniu 15 lutego, w siedzibie IERiGŻ-PIB w Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Głównym tematem, oprócz kwestii związanych z obchodami 30. Rocznicy rejestracji NSZZ RI „Solidarność” i zagadnień dotyczących działalności statutowej Związku, były tematy związane z bieżącą sytuacja w rolnictwie i na rynkach rolnych, szczególnie w kontekście kryzysowej sytuacji na rynku wieprzowiny, związanej m.in. ze spekulacyjnymi działaniami na rynku w wyniku wykrycia afery dioksynowej w Niemczech.

Przedstawione zostały także dotychczasowe działania Związku podjęte w tej sprawie na forum krajowym, a także w ramach Komitetów Copa-Cogeca. Ponadto poruszono tematy związane ze sprzedażą ziemi z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, a także kwestii dotyczących Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz kwestii dotyczących reformy Wspólnej Polityki Rolnej.
Szersza relacja z posiedzenie w marcowym wydaniu miesięcznika „Nasza Ziemia”.

Poprzedni artykułKomunikat Copa-Cogeca
Następny artykułTrudna sytuacja w przemyśle ziemniaczanym
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj