Strona główna Aktualności Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w Częstochowie w dniu 3 września...

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w Częstochowie w dniu 3 września 2016 roku

1080
0
Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI

W dniu 3 września 2016 roku w Częstochowie podczas Dożynek Jasnogórskich odbyło się, już tradycyjnie, posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” z udziałem Podsekretarza Stanu MRiRW Ryszarda Zarudzkiego. W części obrad uczestniczył także Bp Edward Białogłowski Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy. 

Podczas obrad poruszono kwestie związane z aktualną sytuacją w rolnictwie i na poszczególnych rynkach rolnych. Omówiono w szczególności sytuację na rynku zbóż, mleka, owoców miękkich oraz trzody chlewnej, a także sytuację związaną z kolejnymi przypadkami wystąpienia wirusa ASF.

Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” podkreśliła konieczność wypracowania odpowiednich mechanizmów pomocowych i instrumentów stabilizacji sytuacji na poszczególnych rynkach rolnych, a także zaapelowała o dalszą realizację zgłaszanych przez Związek postulatów dotyczących rozwiązań systemowych w rolnictwie, w szczególności ustaw o sprzedaży bezpośredniej, funduszu gwarancyjnego za sprzedane płody rolne a także o ustawowe powołanie Trójstronnej Komisji Rolniczego Dialogu Społecznego. Dyskutowano także o stanie realizacji i planowanych naborach w ramach PROW 2014-2020 a także m.in. na temat szkód łowieckich.

Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” podjęła także uchwałę dotyczącą planów ustawowego powołania Agencji Rozwoju Obszarów Wiejskich a także uchwałę o zwołaniu Krajowego Zjazdu Delegatów, który odbędzie się w dniach 26-27 listopada 2016 roku, a na którym zostaną wybrane nowe władze Związku.

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI "Solidarność" w Częstochowie w dniu 3 września 2016 roku Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI "Solidarność" w Częstochowie w dniu 3 września 2016 roku

Poprzedni artykułDożynki Jasnogórskie 2016
Następny artykułSpotkanie w Ministerstwie Rolnictwa na temat ułatwień i likwidacji barier eksportowych polskiego ziemniaka
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj