Strona główna Aktualności Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” podczas Dożynek Jasnogórskich

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” podczas Dożynek Jasnogórskich

1709
0

31 sierpnia br. w Częstochowie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” . Podczas posiedzenia omówiono aktualna sytuację rolną ze szczególnym uwzględnieniem klęski suszy oraz sytuację na rynku wieprzowiny w związku z występującym wirusem ASF. Członkowie Rady Krajowej przeanalizowali również wyniki wyborów do Izb Rolniczych z poszczególnych województw.

Rada Krajowa poparła wniosek Pana Marka Boruca – Przewodniczącego Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej, mając na uwadze wartości religijne polskiej wsi, podjęła uchwałę w sprawie wystosowania listu otwartego z poparciem dla Księdza Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego prof. Marka Jędraszewskiego za głoszenie prawdy i przestrzeganie przed zagrożeniem wiary i moralności.  Dziękujemy Księdzu Arcybiskupowi za godną, szlachetna postawę Pasterza Kościoła i prawego Polaka.

W niedziele 1 sierpnia br. podczas uroczystości dożynkowych na Jasnej Górze Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” wygłosiła przemówienie, w którym powiedziała zgromadzonym rolnikom o ww. uchwale stając w obronie Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. „Nie sposób nie odnieść się do dzisiejszej rzeczywistości i pewnych faktów, które mają miejsce w naszej Ojczyźnie, a które pogwałcają prawdy wiary i tożsamości narodowej, co stanowi realne zagrożenie dla podstawowych wartości, które od wieków budują polskie rodziny. Dlatego też na  wczorajszym posiedzeniu Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” u stóp Jasnej Góry wyraziliśmy wdzięczność i solidarność z Księdzem Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim za jego godną, szlachetną postawę Pasterza Kościoła, poprzez którą wprost wskazał zagrożenia płynące z lewicowych ideologii” – podkreśliła Przewodnicząca Związku Teresa Hałas.

Szersza relacja z posiedzenia w najbliższym numerze „Naszej Ziemi”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here