Strona główna Aktualności Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”

1139
0

W dniu 31 sierpnia br. w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Bartosika oraz Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii do spraw Zdrowia i Ochrony Zwierząt, Granic oraz Laboratoriów lek. wet. Krzysztofa Jażdżewskiego.

Podczas posiedzenia omówiono aktualną sytuację w rolnictwie i na poszczególnych rynkach rolnych ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji związanej z występowaniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz ptasiej grypy. Wiceminister Ryszard Bartosik przedstawił rządowe mechanizmy pomocowe w tym zakresie.

Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii lek. wet. Krzysztof Jażdżewski przedstawił zebranym informację  dotyczącą sytuacji związanej z występowaniem ognisk ASF na terenie kraju. Omówione zostały również zasady pomocy na wyrównanie kwoty obniżonego dochodu dla producentów świń z terenów objętych restrykcjami w związku z ASF.

Uruchomienie pomocy dla producentów świń z terenów objętych restrykcjami w związku z ASF wynika z § 13zl rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. poz. 187, z późn. zm.) – zmiana opublikowana w dniu 20 sierpnia 2021 r., w Dz. U. pod pozycją 1528.

W związku z ww. rozporządzeniem w terminie od dnia 28 sierpnia 2021r. do dnia 30 listopada 2021 r. producenci świń, którzy utrzymują lub utrzymywali świnie w siedzibach stada położonych na obszarze objętym restrykcjami w związku ze zwalczaniem afrykańskiego pomoru świń, mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej.

https://www.gov.pl/web/arimr/pomoc-na-wyrownanie-kwoty-obnizonego-dochodu-dla-producentow-swin-z-terenow-objetych-restrykcjami-w-zwiazku-z-asf

 

Poprzedni artykułWojewódzkie Uroczystości 40. rocznicy rejestracji NSZZ RI „Solidarność” w Krakowie
Następny artykułDożynki Jasnogórskie 2021
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj