Strona główna Aktualności Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 12 grudnia 2016 roku

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 12 grudnia 2016 roku

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 12 grudnia 2016 roku

W dniu 12 grudnia 2016 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”.

Było to pierwsze posiedzenie od IX Krajowego Zjazdu Delegatów. Obrady rozpoczęły się modlitwą,  posiedzenie otworzyła Przewodnicząca Związku Teresa Hałas, która przywitała wszystkich obecnych. Następnie Przewodnicząca Związku przedstawiła sprawozdanie z działalności Związku od Krajowego Zjazdu Delegatów. Podczas obrad szeroko poruszono kwestie związane z aktualną sytuacją w rolnictwie i na poszczególnych rynkach rolnych. W obradach Rady Krajowej wziął udział także Główny Lekarz Weterynarii lek. wet. Włodzimierz Skorupski oraz Naczelnik Wydziału Produktów Zwierzęcych w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pani Ewa Domańska.

Podczas pierwszego posiedzenia Rady Krajowej  na podstawie § 48 ust. 3 Statutu Związku przeprowadzono wybory do Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”.

W skład Prezydium weszli:

1. Jerzy Bednarz
  2. Jerzy Chróścikowski
  3. Hanna Galicz
  4. Michał Grzegorczyn
  5. Edward Kosmal
  6. Elżbieta Miziołek
  7. Aleksander Tadych
  8. Wojciech Włodarczyk
  9. Jan Zawisza

Szersza relacja z posiedzenia w kolejnym numerze miesięcznika Nasza Ziemia.

Poprzedni artykułIX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ RI "Solidarność"
Następny artykułŻyczenia Świąteczne