Strona główna Aktualności Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 19 lipca 2011 roku

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 19 lipca 2011 roku

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”

W dniu 19 lipca 2011 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”. Obrady rozpoczęły się modlitwą, następnie posiedzenie otworzył Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski, który przywitał wszystkich obecnych. Wśród przybyłych gości znalazła się między innymi Beata Szydło Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości. Następnie Przewodniczący przedstawił sprawozdanie z działalności Związku od ostatniej Rady Krajowej. Omówił szczegółowo najważniejsze wydarzenia, szczególnie odbyte uroczystości jubileuszowe 30.lecia NSZZ RI „Solidarność”.

Uczestnicy obrad wielokrotnie zabierali głos w tej sprawie, dzieląc się wrażeniami z uroczystości jubileuszowych. Poruszono także temat zbliżających się dożynek w Częstochowie. Sporo miejsca w dyskusji zajęła sprawa strat w rolnictwie po przejściu niedawnych nawałnic. Mówiono o ubezpieczeniach rolniczych oraz o potrzebie pomocy poszkodowanym rolnikom. W trakcie obrad poruszane były tematy związane ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. W tej sprawie głos zabrała Pani Beata Szydło, która mówiła o przygotowaniach PIS do wyborów, między innymi o działającym sztabie wyborczym, a także powołanym zespole rolnym. Zebrani mówili o potrzebie współpracy Związku ze strukturami PIS, aby wzmocnić jego pozycję zwłaszcza na wsi. Padały również pytania pod adresem pani Szydło jakie jest stanowisko PIS w stosunku do kandydatów z ramienia „Solidarności” Rolników Indywidualnych. Pani Wiceprezes zapewniła że wszystkie uwagi przekaże Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu. Na koniec obrad Rada Krajowa przyjęła stanowisko w sprawie współpracy z PIS i wsparcia w wyborach.

Posiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI "Solidarność" w dniu 19 lipca 2011 roku

Poprzedni artykułNawałnice w Łódzkiem