Strona główna Aktualności Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ „Solidarność” w dniu 3 listopada 2011 roku

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ

Komunikat z Posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”

W dniu 3 listopada 2011 roku w Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”, którego tematem były bieżące sprawy związane z działalności Związku, w szczególności kwestie organizacyjne związane ze Zjazdem Wyborczym w dniach 26 i 27 listopada, a także kwestie związane z aktualną sytuacją w rolnictwie oraz na poszczególnych rynkach rolnych. Prezydium odniosło się do propozycji Komisji Europejskiej dotyczących pakietu legislacyjnego nt. Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku, krytykując powierzchowny i iluzoryczny charakter reformy, która nie zapewnia równych warunków konkurencji rolnikom europejskim, w szczególności poprzez zaproponowany system płatności bezpośrednich, który nie powoduje wyrównania płatności we wszystkich krajach członkowskich.

Prezydium rozpatrzyło także odpowiedź Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na uchwały podjęte w dniu 28 września br. podczas wyjazdowego posiedzenia w Biłgoraju na Zamojszczyźnie, dotyczące m.in. kwestii stawki zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze oraz kwestii pomocy rolnikom poszkodowanym przez nierzetelne i niewypłacalne podmioty skupowe m.in. przez ZT w Bodaczowie. Omówiono także kwestie organizacyjne, związane z promocją Kalendarium Związku, wydanego z okazji 30. rocznicy rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Odbędzie się ona w dniu 25 listopada 2011 roku w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Poprzedni artykułW sprawie zwrotu akcyzy
Następny artykułWnioski na działanie "Zwiekszenie wartości dodanej"