Strona główna Aktualności POSIEDZENIE PREZYDIUM RADY KRAJOWEJ NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ”

POSIEDZENIE PREZYDIUM RADY KRAJOWEJ NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ”

815
0

18 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzchosławicach odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”. Na Prezydium omówiono sprawy związane z bieżącą działalnością Związku. Prezydium przeanalizowało  odpowiedź Ministra Rolnictwa na uchwały Rady Krajowej z 3 grudnia 2019 roku w sprawie wydłużenia okresu karencji na spłatę preferencyjnych kredytów klęskowych oraz rat z tytułu zakupu ziemi z ZWRSP oraz sytuacji związanej  rozszerzaniem się ognisk ASF w tym w sprawie maksymalnej depopulacji dzików oraz ponownego wniosku do Unii Europejskiej o pomoc finansową na walkę z ASF. W najbliższym czasie Prezydium zaplanowało posiedzenia Komisji Programowej i Zjazdowej. Ponadto dyskutowano nad ordynacją wyborczą Związku oraz przygotowaniem struktur gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich do Zjazdu Wyborczego NSZZ RI „Solidarność.

Prezydium NSZZ RI „Solidarność” dyskutowało m.in o dochodowości w rolnictwie, programie retencji wód w Polsce, systemie rolniczych emerytur, oraz sytuacji związanej z ciągłym brakiem notyfikacji przez Komisję Europejską tzw. ustawy oddłużeniowej (o restrukturyzacji zadłużenia podmiotów prowadzących gospodarstwa rolne).

Podczas posiedzenia ustalono również termin najbliższej Rady Krajowej, które ma odbyć się 3 marca 2020 roku w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here