Strona główna Aktualności Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” z udziałem wicepremiera Henryka Kowalczyka

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” z udziałem wicepremiera Henryka Kowalczyka

529
0

W dniu 21 września 2022 roku z udziałem wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi  Henryka Kowalczyka odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”.
Podczas posiedzenia poruszono kwestię aktualnej sytuacji w rolnictwie oraz na poszczególnych rynkach rolnych. Prezydium wyraziło zadowolenie z realizacji postulatu Związku dotyczącego wycofania z prac legislacyjnych szkodliwej dla rolników nowelizacji ustawy o biopaliwach.
Podczas posiedzenia poruszono w szczególności kwestie dotyczące sytuacji na rynku nawozów i wypłaty pomocy dla rolników, kwestie związane z wpływem podwyżek cen energii na produkcję rolną, sytuacji w sadownictwie ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji na rynku jabłek, sytuację na rynku zbóż związaną z wpływem zboża z Ukrainy a także sytuację związaną ze zmianą przepisów dotyczących opłat za czynności weterynaryjne.
Prezydium po raz kolejny zaapelowało także o ustawowe powołanie Funduszu Gwarancyjnego dla rolników za sprzedane płody rolne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here