Strona główna Aktualności Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” z udziałem ministra środowiska prof....

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” z udziałem ministra środowiska prof. Jana Szyszko w dniu 9 maja 2017 roku

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI

W dniu 9 maja 2017 roku w siedzibie Biura Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”, w którym uczestniczył Minister Środowiska prof. Jan Szyszko.

Podczas spotkania omówiono kwestie związane z procedowaną ustawą  o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych oraz niektórych innych ustaw, kwestii związanych z prawem łowieckim, przepisami Prawa wodnego oraz kwestie związane z  rozwojem Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) w Polsce.

Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” podtrzymało stanowisko Związku dotyczące organizmów genetycznie zmodyfikowanych oraz opowiedziało się za ustanowieniem Polski strefą wolno od GMO, odpowiednim systemem znakowania oraz kontroli i sankcji za nieuprawnione uwolnienie GMO do środowiska.  Zaapelowało także o jak najszybszą nowelizację ustawy Prawo łowieckie w kierunku gwarantującym rolnikom konstytucyjne poszanowanie własności ziemi rolnej i poszanowanie interesów wszystkich stron. Zwrócono uwagę na kwestie związane z sanitarnym odstrzałem dzików (w związku z ASF). Prezydium zaapelowało także o konieczne zmiany w ustawie Prawo wodne w kierunku bardziej przyjaznym rolnikom oraz zwróciło uwagę na konieczność rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) i ustawodawstwa w tym zakresie w kierunku producenckim, o co od dawna postuluje NSZZ RI „Solidarność.

Podczas spotkania zostały także omówione kwestie związane z organizowaną w dniu 13 maja 2017 roku w Toruniu konferencją pt. „JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA – WIEŚ”, połączoną z obchodami 36.rocznicy rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Spotkanie z ministrem Janem Szyszko było pierwszym z cyklu spotkań dotyczących współpracy ministra środowiska z władzami NSZZ RI „Solidarność” na rzecz wspólnego rozwiązywania problemów związanych z tematyką rolniczą a leżących w gestii ministra środowiska. Obie strony zadeklarowały pełną gotowość do dalszej konstruktywnej współpracy.

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI "Solidarność" z udziałem ministra środowiska prof. Jana Szyszko w dniu 9 maja 2017 roku Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI "Solidarność" z udziałem ministra środowiska prof. Jana Szyszko w dniu 9 maja 2017 roku

Poprzedni artykułNasza Ziemia 04/2017
Następny artykułKonferencja „Jeszcze Polska nie zginęła – Wieś” w Toruniu