Strona główna Aktualności Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” z udziałem ministra Krzysztofa Jurgiela...

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” z udziałem ministra Krzysztofa Jurgiela w dniu 19 stycznia 2017 roku

W dniu 19 stycznia 2017 roku w Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”. Na zaproszenie Przewodniczącej NSZZ RI „Solidarność” Poseł Teresy Hałas w Prezydium uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel oraz Szef Gabinetu Politycznego Ministra Mirosława Jaroszewicz Łojewska.

Głównym tematem posiedzenie było omówienie bieżącej współpracy pomiędzy NSZZ RI „Solidarność” z ministerstwem rolnictwa w temacie sytuacji w rolnictwie i na poszczególnych rynkach rolnych. Omówiono także aktualną sytuację w rolnictwie oraz działania ministra rolnictwa m.in. dotyczące powołania Krajowego Ośrodka Rozwoju Rolnictwa (w miejsce ARR i ANR) oraz Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności (połączone inspekcje).

Minister Krzysztof Jurgiel przedstawił Priorytety Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na rok 2017 w ośmiu głównych obszarach działania takich m.in.: Wspólna Polityka Rolna, rozwój obszarów wiejskich, polityka społeczna, edukacja i wiedza na obszarach wiejskich, gospodarka ziemią oraz kwestie instytucji i programowania.

Prezydium NSZZ RI „Solidarność” zwróciło uwagę na kwestie związane z koniecznością realizacją programu Związku na rzecz polskich gospodarstw rodzinnych m.in. w kwestii ochrony polskiej ziemi czy chociażby sprzedaży bezpośredniej, przypominając o postulatach podnoszonych przez Związek, z których część została zrealizowana. Wymieniono także informację na temat prac na forum instytucji europejskich i najważniejszych kwestiach związanych z europejską polityką rolną.

Poprzedni artykułOgólnopolskie Obchody 143. rocznicy urodzin Wincentego Witosa w Wierzchosławicach
Następny artykułOgólnopolskie Obchody 143. rocznicy urodzin Wincentego Witosa w Wierzchosławicach