Strona główna Aktualności Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 7 lipca 2015...

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 7 lipca 2015 roku

738
0

W dniu 7 lipca 2015 roku odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”, na którym omówiono bieżącą sytuację w rolnictwie związaną z brakiem opłacalności produkcji rolniczej na poszczególnych rynkach rolnych.

Analizując  sytuację, Prezydium zwróciło uwagę na pogłębiający się  kryzys na rynku trzody chlewnej, mleka, zbóż oraz owoców miękkich. Sytuacja jest dramatyczna  szczególnie na rynku porzeczki czarnej, z powodu skandalicznie niskich cen skupu, która waha się na poziomie 30-45 groszy za kilogram. Przy tak niskich cenach produkcja staje się nieopłacalna.

W związku z licznymi sygnałami od rolników z terenu całego kraju, Prezydium poruszyło również temat zagrożenia suszą, która daje o sobie znać w wielu regionach i powoduje znaczne obniżenie plonów i duże straty w rolnictwie. Prezydium Związku uznało za konieczne podjęcie przez rząd stanowczych działań mających na celu pomoc dla rolników poszkodowanych z powodu suszy.

Prezydium szczegółowo omówiło również stan prac nad ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego. 7 lipca odbyło się posiedzenie Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na którym obecni byli i zabrali głos  przedstawiciele NSZZ RI „Solidarność”.

Materiały z posiedzenia dostępne są na www.senat.gov.pl

Retransmisja z posiedzenia:Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (155) – 07.07.2015 r.

Poprzedni artykułProgram interwencyjny "Po stronie prawdy" z rolniczego miasteczka w Warszawie
Następny artykułCopa-Cogeca o przyjętym sprawozdaniu PE dot. sytuacji na rynku mleka
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj