Strona główna Aktualności Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 5 maja 2011...

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 5 maja 2011 roku

800
0

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”

W dniu 5 maja 2011, po raz kolejny w tym roku spotkało się Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”. Tematem posiedzenia była analiza bieżącej sytuacji w rolnictwie, a także rozpatrzenie odpowiedzi Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na postulaty i pytania zgłaszane do Ministra podczas ostatniego posiedzenia Rady Krajowej  w dniu 17 kwietnia br. dotyczące m.in. kwestii sprzedaży ziemi z Zasobu Rolnego Skarbu Państwa, interwencji do Ministra w sprawie udzielenia pomocy rolnikom pokrzywdzonym przez przetwórców i firmy skupowe, kwestii działań mających na celu zapobieżenie odpływu młodzieży z terenów wiejskich, a także kwestii monitoringu cen w łańcuchu żywnościowym.

Treść odpowiedzi publikujemy poniżej.  Prezydium wyraziło także swoje zaniepokojenie planowanym zmniejszeniem wydatków na rolnictwo i obszary wiejskie przedstawionym we wstępnym projekcie budżetu na rok 2012 a także swoje obawy związane z  kwestią akceptacji przez Polskę zapisów deklaracji prezydencji węgierskiej w sprawie WPR, która w jednoznaczny sposób nie podejmuje kwestii kluczowej, jakim jest wyrównanie poziomu dopłat bezpośrednich dla rolników z tzw. nowych krajów względem krajów „Starej Piętnastki”. Związek jest zaniepokojony, czy sytuacja ta nie oznacza to zgody Rządu RP na dalsze niczym nieuzasadnione dysproporcje w poziomie dopłat bezpośrednich i dalsze okresy przejściowe, które są dalece niekorzystne dla rolników z „nowych” krajów członkowskich, w tym rolników polskich?

Odpowiedzi ministra

Poprzedni artykułSprawozdanie z posiedzenia 31 marca 2011 roku
Następny artykułKomunikat dopłaty 2011
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj