Strona główna Aktualności Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 3 stycznia 2018...

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 3 stycznia 2018 roku

1239
0
Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej w dniu 3 stycznia 2018 roku

W dniu 3 stycznia 2018 roku odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” podczas którego oceniono bieżącą sytuację w rolnictwie oraz dokonano wyboru nowego Zastępcy Przewodniczącej Związku oraz Sekretarza.

Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” oceniło sytuację w rolnictwie i na poszczególnych rynkach rolnych, w szczególności w kontekście minionego roku ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji związanej z występowaniem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Omówiono także przygotowany przez NSZZ RI „Solidarność” projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, który wydłuża okres obowiązywania wcześniejszych emerytur rolniczych. Został on przekazany Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który przekazał go także Minister Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Elżbiecie Rafalskiej oraz Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofowi Jurgielowi.

Omówiono także projekt ustawy o funduszach stabilizacji dochodów rolniczych oraz rozpatrzono wnioski z ostatniego posiedzenia Rady Krajowej skierowane do Prezydium Związku.

Prezydium omówiło także przygotowania do uroczystości 144. rocznicy urodzin Wincentego Witosa, które NSZZ RI „Solidarność” organizuje w dniu 21 stycznia br. Wierzchosławicach. Uroczystości zostały objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości i włączone w kanon oficjalnych uroczystości związanych ze 100.leciem Niepodległości. Omówiono także przygotowania do uroczystości 37. rocznicy porozumień rzeszowsko-ustrzyckich. Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” wybrało także nowego Zastępcę Przewodniczącej NSZZ RI „Solidarność”. Został nim Aleksander Tadych – dotychczasowy Sekretarz Związku, rolnik z Kościerzyna Małego w województwie wielkopolskim, który prowadzi ok. 300 hektarowe gospodarstwo rodzinne ukierunkowane na produkcję mleczarską. Sekretarzem Związku został Jerzy Bednarz – Członek Prezydium Związku i Przewodniczący Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”, rolnik, działacz społeczny i samorządowy z Gminy Kamień w powiecie rzeszowskim.

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej w dniu 3 stycznia 2018 roku Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej w dniu 3 stycznia 2018 roku

Zaktualizowany skład Władz Związku

Teresa Hałas

Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność”
Poseł na Sejm RP

Teresa Hałas z domu Wójcik, urodzona 13 kwietnia 1953 r. w Krasnymstawie. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyła Kurs na członków Rad Nadzorczych w 2001 r. w Serocku.  Działacz społeczno-samorządowy, wieloletnia radna gminy Izbica i powiatu krasnostawskiego, Rada Ubezpieczenia Społecznego Rolników (1997-2003), w 2006 Członek Zarządu Powiatu Samorządu Powiatowego w Krasnystawie. Przewodnicząca Rady Wojewódzkiej RI „Solidarność” w Lublinie (2009-2016 r.), Sekretarz Prezydium Rady Krajowej RI „Solidarność” w Warszawie (2007-2016 r.). Obecnie Poseł na Sejm RP.

Jerzy Chróścikowski – Zastępca Przewodniczącej NSZZ RI „Solidarność”

 Aleksander Tadych – Zastępca Przewodniczącej NSZZ RI „Solidarność”

 Jerzy Bednarz – Sekretarz

 Hanna Galicz – Skarbnik

Członkowie Prezydium NSZZ RI „Solidarność”:

Elżbieta Miziołek

Edward Kosmal

Michał Grzegorczyn

Wojciech Włodarczyk

Jan Zawisza

Poprzedni artykułWesołych Świąt Bożego Narodzenia
Następny artykułNasza Ziemia – listopad/grudzień 2017 roku
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj