Strona główna Aktualności Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 29 kwietnia 2014...

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 29 kwietnia 2014 roku

701
0

W dniu 29 kwietnia 2014 roku odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” podczas którego omówiono działania od ostatniego posiedzenia a także  poruszono kwestie związane z aktualną sytuacją w rolnictwie.

Wśród głównych tematów znalazły się m.in.:

  • sytuacja na poszczególnych rynkach ze szczególnym uwzględnieniem rynku trzody chlewnej
  • sprawozdanie z posiedzenie Prezydium Komitetów Copa Cogeca w dniach 24 i 25 kwietnia br.
  • protesty rolnicze
  • PROW 2014-2020

Prezydium wysłuchało informacji o kontynuowanych w poszczególnych regionach kraju akcjach protestacyjnych rolników. Akcje takie dobywają się systematycznie  m.in. w  poszczególnych powiatach województwa zachodniopomorskim. Omówiono także ostateczny kształt Projektu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, który został przekazany do Komisji Europejskiej, a także ostatnie zmiany projektu które zostały wprowadzone bez konsultacji ze Związkiem.

Prezydium ustaliło także termin posiedzenia Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”. Odbędzie się ono w Warszawie w dniu 16 maja 2014 roku.

Poprzedni artykułARiMR przypomina – trwałe użytki zielone trzeba deklarować jako odrębne działki rolne
Następny artykułOdpowiedź Ministra Rolnictwa na petycje kierowane do Premiera podczas Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej Rolników NSZZ RI „Solidarność” w dniu 26.02.2014
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj